Tineri din Râmnicu Vâlcea, Drăgășani și Horezu, la CYBER SMART ACADEMY!

„Cyber Smart Academy” este un proiect dedicat tinerilor vâlceni, un proiect de suflet pe care eu l-am dorit foarte mult și pe care l-am început alături de prieteni dragi, specialiști în domeniul securității cibernetice.
Astăzi, la cea de-a treia campanie, m-am bucurat să văd din nou o sală plină cu tineri interesați să afle despre pericolele din social-media și cum să se apere de acestea.
Încheiem un prim sezon, trei campanii la finalul cărora am depășit numărul propus de participanți, ceea ce mă bucură și îmi oferă încredere să continuăm acest proiect și în viitor. Peste 1.000 de tineri vâlceni au devenit parte a proiectului nostru și au dobândit cunoștințe noi în domeniul securității cibernetice.
Vom reveni în curând cu un nou format interesant, „Cyber Smart - Face to face”, care se va desfășura în mai multe zone ale județului, fiindcă ne dorim să ajungem cu acest proiect la cât mai mulți tineri vâlceni.
Constantin RĂDULESCU,
Președinte Consiliul Județean Vâlcea