Prezentarea consiliului

STRUCTURA CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

 Vicepresedinte al Consiliului Judetean
Direcția Tehnică

Presedintele Consiliului Județean

 Vicepresedinte al Consiliului Judetean
Direcția Generală Economică

busu cradulescu valer
BUȘU ADRIAN (ALDE) RĂDULESCU CONSTANTIN (PSD) TUDOR VALER (PER)
 Secretar al Judetului 
   
  CALIANU DANIELA  

 

COMPONENTA CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

 


#Numele si prenumele consilierului judeteanApartenenta politica
1 ANDREIANU MIHAELA PNL
2 BELCIU ION PSD
3 BOBOCEA GHEORGHE PSD
4 BUŞE DUMITRU- GERY ALDE
5 BUŞU ADRIAN ALDE
6 CIOCAN VETUŢA PSD
7 COMŞA IOAN PSD
8 DIMA ADRIAN - COSMIN PSD
9 DUMITRU MARIAN PER
10 FILIP TEODOSIE PER
11 FOLEA GHEORGHE PNL
12 ILIESCU MARIUS CRISTIAN PNL
13 IORDACHE DANUT PSD
14 JINARU ADAM PNL
15 MIHĂILESCU GHEORGHE PSD
16 NEAMU IOAN ALDE
17 OPROAICA ALEXANDRU PSD
18 PĂRDUŢ ALEXANDRU ŞTEFAN PNL
19 PĂSAT GHEORGHE PNL
20 PERSU DUMITRU PSD
21 PÎRVU CONSTANTIN PSD
22 POPA LAURENŢIU PSD
23 POPESCU VICTOR - GEORGE PNL
24 RĂDULESCU CONSTANTIN PSD
25 ROŞU - CĂLINA ROXANA - LAURA PNL
26 SIMION AUREL PNL
27 SPIRIDON NICU PSD
28 STĂNCULESCU VICTOR - GEORGE PNL
29 TOMESCU GABRIEL PNL
30 TUDOR VALER PER
31 VADUVA CECILIA PNL
32 VÎLCU SAMOIL PNL
33 ZGRIPCEA DANUT PSD

 

COMPONENTA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

I. Comisia pentru buget, finanţe si administrarea domeniului public şi privat al judeţului
1. PERSU DUMITRU Presedinte
2. ZGRIPCEA DĂNUȚ Secretar
3. VADUVA CECILIA Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. PĂSAT GHEORGHE Membru

 

II. Comisia juridică
1. COMŞA IOAN Presedinte
2. IORDACHE DĂNUȚ Secretar
3. BUȘE DUMITRU-GERY Membru
4. STĂNCULESCU VICTOR – GEORGE Membru
5. JINARU ADAM Membru

 

III. Comisia pentru amenajarea teritoriului şi urbanism
 1. MIHĂILESCU GHEORGHE Presedinte
 2. POPA LAURENŢIU Secretar
 3. BOBOCEA GHEORGHE Membru
 4. SIMION AUREL Membru
 5. ILIESCU MARIUS CRISTIAN Membru

 

IV. Comisia pentru cultură, culte, educaţie, tineret şi sport
1. ANDREIANU MIHAELA Presedinte
2. ROŞU - CĂLINA ROXANA – LAURA Secretar
3. IORDACHE DĂNUȚ Membru

 

V. Comisia pentru sănătate, familie, protecţie socială şi protecţia copilului
1. NEAMU IOAN Presedinte
2. DUMITRU MARIAN Membru
3. FOLEA GHEORGHE Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. VÎLCU SAMOIL Membru

 

VI. Comisia pentru servicii publice, turism şi protecţia mediului
1. OPROAICA ALEXANDRU Presedinte
2. TOMESCU GABRIEL Secretar
3. DIMA ADRIAN – COSMIN Membru

 

VII. Comisia pentru strategii, programe de dezvoltare economico-socială şi relaţii externe
1. SPIRIDON NICU Presedinte
2. POPESCU VICTOR – GEORGE Secretar
3. BELCIU ION Membru

 

VIII. Comisia pentru relaţii cu societatea civilă şi servicii publice deconcentrate
1. PÎRVU CONSTANTIN Presedinte
2. CIOCAN VETUŢA Secretar
3. PĂRDUȚ ALEXANDRU ȘTEFAN Membru

 

ORGANIGRAMA aparatului de specialitate al Consiliului Judetean Valcea