Componenta Consiliului Judetean Valcea

 

 


#Numele si prenumele consilierului judeteanApartenenta politica
1 BELCIU ION PSD
2 BOBOCEA GHEORGHE PSD
3 BUŞE DUMITRU - GERY ALDE
4 BUŞU ADRIAN ALDE
5 CIOCAN VETUŢA PSD
6 DIMA ADRIAN - COSMIN PSD
7 DUMITRU MARIAN PER
8 FÂRTAT ILIE PNL
9 FILIP TEODOSIE PER
10 FOLEA GHEORGHE PNL
11 GHERMAC EFTIMIE PNL
12 IORDACHE DANUT PSD
13 JINARU ADAM PNL
14 MUTULIGA FLORIN - NICOLAE PSD
15 NEACSU ELENA - DANIELA PSD
16 NEAMU IOAN ALDE
17 OPROAICA ALEXANDRU PSD
18 PĂRDUŢ ALEXANDRU ŞTEFAN PNL
19 PERSU DUMITRU PSD
20 PETRESCU REMUS PNL
21 PÎRVU CONSTANTIN PSD
22 POPA CLAUDIU PNL
23 POPA LAURENŢIU PSD
24 POPESCU VICTOR - GEORGE PNL
25 RĂDULESCU CONSTANTIN PSD
26 ROŞU - CĂLINA ROXANA - LAURA PNL
27 SPIRIDON NICU PSD
28 STĂNICĂ MARIA - RALUCA PNL
29 TOMESCU GABRIEL PNL
30 TUDOR VALER PER
31 VIERU GHEORGHE PNL
32 VÎLCU SAMOIL PNL
33 ZGRIPCEA DANUT PSD

 

COMPONENTA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

I. Comisia pentru buget, finanţe si administrarea domeniului public şi privat al judeţului
1. PERSU DUMITRU Presedinte
2. ZGRIPCEA DĂNUȚ Secretar
3. STĂNICĂ MARIA - RALUCA Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. PETRESCU REMUS Membru

 

II. Comisia juridică
1. IORDACHE DĂNUȚ Presedinte
2. BUȘE DUMITRU-GERY Secretar
3. FÂRTAT ILIE Membru
4. JINARU ADAM Membru
5. NEACSU ELENA - DANIELA Membru

 

III. Comisia pentru amenajarea teritoriului şi urbanism
 1. BOBOCEA GHEORGHE Presedinte
 2. POPA LAURENŢIU Secretar
 3. POPA CLAUDIU Membru
 4. MUTULIGA FLORIN-NICOLAE Membru
 5. VIERU GHEORGHE Membru

 

IV. Comisia pentru cultură, culte, educaţie, tineret şi sport
1. GHERMAC EFTIMIE Presedinte
2. ROŞU - CĂLINA ROXANA – LAURA Secretar
3. IORDACHE DĂNUȚ Membru

 

V. Comisia pentru sănătate, familie, protecţie socială şi protecţia copilului
1. NEAMU IOAN Presedinte
2. DUMITRU MARIAN Membru
3. FOLEA GHEORGHE Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. VÎLCU SAMOIL Membru

 

VI. Comisia pentru servicii publice, turism şi protecţia mediului
1. OPROAICA ALEXANDRU Presedinte
2. TOMESCU GABRIEL Secretar
3. DIMA ADRIAN – COSMIN Membru

 

VII. Comisia pentru strategii, programe de dezvoltare economico-socială şi relaţii externe
1. SPIRIDON NICU Presedinte
2. POPESCU VICTOR – GEORGE Secretar
3. BELCIU ION Membru

 

VIII. Comisia pentru relaţii cu societatea civilă şi servicii publice deconcentrate
1. PÎRVU CONSTANTIN Presedinte
2. CIOCAN VETUŢA Secretar
3. PĂRDUȚ ALEXANDRU ȘTEFAN Membru