Componenta Consiliului Judetean Valcea

 

 


#Numele si prenumele consilierului judeteanApartenenta politica
1 ANDREIANU MIHAELA PNL
2 BELCIU ION PSD
3 BICĂ ANDRA PSD
4 BOBOCEA GHEORGHE PSD
5 BUȘU ADRIAN PSD
6 CHISALOM DUMITRU PSD
7 CIOCAN VETUȚA PSD
8 DIMA ADRIAN-COSMIN PSD
9 DUMITRU MARIAN PER
10 FÂRTAT ILIE PNL
11 FOLEA GHEORGHE PNL
12 JINARU ADAM PNL
13 LUPU ALINA PSD
14 LUPU CRISTIAN-ALIN PSD
15 MARIN FLORIAN PSD
16 MUTULIGĂ FLORIN-NICOLAE PSD
17 NICOLĂESCU ION PSD
18 PĂRDUȚ ALEXANDRU-ȘTEFAN PNL
19 PETCAN LIDIA-FLORENTINA PSD
20 POENARU CONSTANTIN-MIRCEA PNL
21 POPA CLAUDIU PNL
22 POPA LAURENȚIU PSD
23 POPA OVIDIU PNL
24 POPESCU VICTOR-GEORGE PNL
25 ROȘU-CĂLINA ROXANA-LAURA PER
26 SITARU MIHAI-DRAGOȘ PNL
27 SPIRIDON NICU PSD
28 TOMESCU GABRIEL PNL
29 VASILOIU MINODOR PNL
30 VIERU GHEORGHE PNL
31 VÎLCU SAMOIL PER
32 VOICAN ADRIAN PSD

 

COMPONENTA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

I. Comisia pentru buget, finanţe si administrarea domeniului public şi privat al judeţului
1. MUTULIGĂ FLORIN-NICOLAE Presedinte
2. CHISALOM DUMITRU Secretar
3. SPIRIDON NICU Membru
4. PĂRDUȚ ALEXANDRU-ȘTEFAN Membru
5. TOMESCU GABRIEL Membru

 

II. Comisia juridică
1. BUȘU ADRIAN Presedinte
2. LUPU CRISTIAN-ALIN Secretar
3. POPA LAURENȚIU Membru
4. JINARU ADAM Membru
5. VASILOIU MONIDOR Membru

 

III. Comisia pentru amenajarea teritoriului şi urbanism
 1. BOBOCEA GHEORGHE Presedinte
 2. BELCIU ION Secretar
 3. SPIRIDON NICU Membru
 4. POPA CLAUDIU Membru
 5. VIERU GHEORGHE Membru

 

IV. Comisia pentru cultură, culte, educaţie, tineret şi sport
1. ANDREIANU MIHAELA Presedinte
2. POENARU CONSTANTIN-MIRCEA Secretar
3. CIOCAN VETUȚA Membru

 

V. Comisia pentru sănătate, familie, protecţie socială şi protecţia copilului
1. VOICAN ADRIAN Presedinte
2. PETCAN LIDIA-FLORENTINA Secretar
3. NICOLĂESCU ION Membru
4. FOLEA GHEORGHE Membru
5. VÎLCU SAMOIL Membru

 

VI. Comisia pentru servicii publice, turism şi protecţia mediului
1. DIMA ADRIAN-COSMIN Presedinte
2. POPA OVIDIU Secretar
3. BELCIU ION Membru

 

VII. Comisia pentru strategii, programe de dezvoltare economico-socială şi relaţii externe
1. POPESCU VICTOR-GEORGE Presedinte
2. SITARU MIHAI-DRAGOȘ Secretar
3. DUMITRU MARIAN Membru

 

VIII. Comisia pentru relaţii cu societatea civilă şi servicii publice deconcentrate
1. LUPU ALINA Presedinte
2. ROȘU-CĂLINA ROXANA-LAURA Secretar
3. FÂRTAT ILIE Membru